Odstávka E-shopu

Autor: Železniční modely <zeleznicni.modely(at)trminek.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 20. 02. 2012

Jak nás informoval náš poskytovatel webhostingu, došlo na serverech k aktualizaci PHP na novější verzi. Ta sice přináší vyšší bezpečnost a některé nové funkce, současně ale přestává podporovat některé funkce staré.

Potěšující zprávou je, že náš web a naše fotogalerie nadále fungují i pod nově nainstalovanou novou verzí PHP.

Špatnou zprávou je, že bohužel došlo k nefunkčnosti našeho e-shopu, který využíval některé již nepodporované funkce.

Situaci se snažíme řešit instalací zcela nového e-shop systému, ovšem je třeba přiznat, že to bude jistou chvíli trvat. Instalace systému, vytvoření nové databáze, zprovoznění češtiny, odladění, naplnění obchodu výrobky, atd. atd.

Další nemilou věcí bude, že všichni dosud registrovaní zákazníci (na starém e-shopu) nebudou mít samozřejmě zavedenou novou registraci v novém e-shopu, a to především z bezpečnostních důvodů. (Z bezpečnostních důvodů totiž ani my neznáme jejich přístupová hesla - ta jsou "nepřeložitelně" zakódována ve staré databázi, a ze stejných důvodů do nové databáze nemůžeme dát jakákoli "vymyšlená" hesla - ty bude již automaticky a šifrovaně generovat nový systém).

Z praktického hlediska to pro vás znamená, že veškeré objenávky do doby spuštění nového systému provádějte prosím e-mailem.Omlouváme se za tyto potíže a děkujeme za pochopení.Jenom připomínáme informaci (která byla uvedena u jednotlivých položek na starém e-shopu), že kolejová váha HO a popelové jámy v obou měřítkách (TT i HO) jsou momentálně z technologických důvodů nedostupné, a není je možné do odvolání dodávat. (Probíhá revize opotřebovaných předloh a drobné technické a kosmetické úpravy motivů)

A na závěr jedna pozitivní zpráva : Kolejová váha TT již touto revizí prošla, a první nové série stavebnic je již ve výrobě. K dispozici tedy bude v brzké době.