Modely N

Kolejová váha Velké Žernoseky ve velikosti N

kolejová váha
Na žádném pořádném nádraží nemůže chybět kolejová váha. Proč ? No přece proto, že z každého pořádného nádraží se vypravují naložené vagóny a zjistit jejich váhu je důležité.

Nyní mohou kolejovou váhu na svoje modelové nádraží instalovat i příznivci modelové velikosti N.

Model byl nabízen v časově limitované edici, a jeho výroba je ukončena.


Za vzor modelu posloužila kolejová váha, nacházející se na nádraží Velké Žernoseky na trati číslo 072 mezi stanicí Litoměřice město a zastávkou Libochovany. Do Velkých Žernosek ústí i tzv. "žalhostická spojka", která tvoří spojení mezi tratí 072 a tratí 087. ( Více v Železničním magazínu číslo 3/2004 na straně 6 ). Ale vzhledem k tomu, že se jedná o typizovanou stavbu, můžeme se s ní setkat i v jiných stanicích Českých drah, například ve Staré Pace a dalších.

Stavebnice obsahuje 45 dílů. Z toho je 31 dílů z leptaného mosazného plechu tloušťky 0,16 mm. Ostatní díly potřebné ke stavbě, jako jsou různé drátky, čirá fólie pro zasklení oken a další jsou rovněž součástí. Stavebnice dokonce nabízí možnost instalace vnitřního osvětlení. Pro tento účel je kromě nezbytných vodičů přiložena i miniaturní žlutá SMD LED dioda a předřadný odpor. Samozřejmostí je i podrobný návod, který Vás nejen na mnoha obrázcích provede stavbou "krok za krokem" předvede způsoby ohýbání, přípravy dílů a jejich sestavení, ale nabízí i schéma barvení včetně tabulky použitých barev od několika firem ( Humbrol, Revell, Agama, Tamyia ). Nechybí ani barevné fotografie "skutečné" váhy.

kolejová váha

A co lze ze všech těchto dílů sestavit ?

Vážní domeček i s vážním návěstidlem a kompletní vážní most, i se všemi 336-ti nýty - to je samozřejmost. Konstrukce vážního mostu odpovídá požadavkům modelářské normy NEM 310 tak, aby byl zajištěn bezproblémový provoz na kolejišti. Ale to není vše ! Stavebnice totiž obsahuje i řadu dílů pro vnitřní vybavení vážního domečku vážním strojem. Kdo si myslel, že vážní stroj v měřítku TT již nejde v jemnosti překonat, bude strojem v měřítku N doslova šokován. To se prostě musí vidět ! Drobné a choulostivé díly, jako například jemná ramena vážního návěstidla a další, jsou obsaženy vícekrát jako rezerva pro případ poškození při stavbě. Ramena návěstidla v N-ku ? Prostě neskutečná pavučinka. Navíc ještě, jako bonus zdarma, jsou přiloženy další 4 díly. A ještě jeden textový dokument.

kolejová váha


Obsah stavebnice :
Mosazný plech 115 x 75 mm tloušťky 0,16 mm s 31 leptanými díly
Materiál pro dalších 14 drobných dílů ( drátky, fólie )
Miniaturní SMD LED dioda + předřadný odpor + vodiče
Podrobný stavební návod
Zdarma bonus v podobě dalších 4 dílů, z toho 3 z leptaného plechu
Zdarma tištěná příloha

Model byl nabízen v časově limitované edici, a jeho výroba je ukončena.

| Autor: Železniční modely | Vydáno dne 16. 12. 2004 | 7227 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Externí odkazy
Novinky
29.10.2012: Vrtací šablona HO Bp
Vrtací šablona k dispozici na e-shopu. Všechny související články zkompletovány.

01.10.2012: Nový e-shop spuštěn
Nyní je již možné objednávat prostřednictvním nového e-shopu.

02.06.2012: Kolejová váha TT opět k dispozici
Od teď je možné opět objednávat Kolejovou váhu v měřítku TT.

20.02.2012: Nefunkční e-shop
Vzhledem k změně na hostingovém serveru došlo k nefunkčnosti e-shopu. Do doby zprovoznění nové aplikace objednávejte prosím prostřednictvím e-mailu.

06.02.2012: Norimberk 2012
Krátká reportáž a fotogalerie z veletrhu v Norimberku.

20.11.2011: Nádražní záchodky Litovel
Nový model ve velikosti HO je k dispozici. Pozor, počet kusů první předvánoční série je omezený.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server