Modely TT

Uhelná skládka TT

Uhelná skládka
Dlouho jsme váhali, zda vyslyšet přání mnoha modelářů a jako další doplněk k zauhlovacímu výtahu udělat stavebnici uhlené skládky.

Říkali jsme si : "Na tom přece není nic složitého. Pár kolejí, pár prkének a je hned hotovo. To si může každý udělat sám".


Jenže ve skutečnosti to tak jednoduché není. Koleje musíte někde sehnat, nejlépe co nejmenší, musíte je přesně nařezat na stejnou délku. Stejně tak stěny, sehnat, koupit, nařezat. Musíte to celé vymyslet. A pak se taky donutit to udělat.

Nakonec to dopadne tak, že se nikdy nic neudělá a nevymyslí, protože to je přece tak jednoduché, že kdybych chtěl, tak to mám za večer hotové. Ale najít si ten čas a chtít.

A tak jsme nakonec uznali, že taková stavebnice by byla přínosem, protože není nic lepšího, než když to někdo vymyslí, sežene, připraví a nařeže za vás. Proto vznikla tato stavebnice uhelné skládky.

Uhelná skládka
Ilustrační obrázek, model ve velikosti HO.

Ze stavebnice lze ve velikosti TT sestavit ohradu uhlené skládky o rozměrech cca 87 x 53 mm. Přesnější bude možná uvést, že se jedná o 5 x 3 segmenty.

Uhelná skládka
Ilustrační obrázek, model ve velikosti HO.

Rozměry uhlené skládky jsou totiž variabilní. Počet jednotlivých segmentů v jednotlivých směrech lze měnit, a tak lze na šířku použít segmenty jen dva; na délku lze zvolit také libovolný počet podle pořeby.

Uhelná skládka
Ilustrační obrázek, model ve velikosti HO.

Zde je vidět podklady svislých kolejnic a jejich segmentové rozpěrky, které zabezpečí vždy stejnou rozteč kolejnic v obou směrech. Součástí stavebnice jsou i kolejnice nažezané na správnou délku. Práce s přípravou a sestavením je skutečně minimální.

Uhelná skládka
Ilustrační obrázek, model ve velikosti HO.

Součástí jsou samozřejmě i fošny, které tvoří stěny uhlené skládky. Jsou ohýbané, to proto, aby jemné kresba let dřeva byla znázorněna z obou stran. K dispozici jsou trojice fošen pro usnadnění práce při instalaci plné výšky stěny. Pro možnost vytvoření různých nakládacích a vykládacích otvorů jsou připraveny i jednotlivé samostatné fošny.

Uhelná skládka

Co by to bylo za uhlenou skládku bez uhlí ? Jako bonus je proto k uhelné skládce ve velikosti TT dodávána 250 ml vanička pravého černého uhlí.

Samozřejmostí je tradiční podrobný návod.

Obsah stavebnice :
Jeden kus mosazného plechu 89 x 86 mm tloušťky 0,3 mm s 56-ti leptanými díly ( opět několik drobných dílů navíc jako rezerva )
Materiál pro další díly ( kolejnice )
Podrobný stavební návod
Jako bonus pravé černé uhlí

Cena stavebnice : 210,- Kč

Objednávky přijímáme v e-shopu. Způsob dodání poštovní dobírkou, k ceně objednaného zboží se připočte částka 120,- Kč za dobírkové poštovné a balné.


| Autor: Železniční modely | Vydáno dne 03. 11. 2012 | 9688 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Externí odkazy
Novinky
29.10.2012: Vrtací šablona HO Bp
Vrtací šablona k dispozici na e-shopu. Všechny související články zkompletovány.

01.10.2012: Nový e-shop spuštěn
Nyní je již možné objednávat prostřednictvním nového e-shopu.

02.06.2012: Kolejová váha TT opět k dispozici
Od teď je možné opět objednávat Kolejovou váhu v měřítku TT.

20.02.2012: Nefunkční e-shop
Vzhledem k změně na hostingovém serveru došlo k nefunkčnosti e-shopu. Do doby zprovoznění nové aplikace objednávejte prosím prostřednictvím e-mailu.

06.02.2012: Norimberk 2012
Krátká reportáž a fotogalerie z veletrhu v Norimberku.

20.11.2011: Nádražní záchodky Litovel
Nový model ve velikosti HO je k dispozici. Pozor, počet kusů první předvánoční série je omezený.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server