Modely HO

Vrtací šablona HO pro vozy Bp

Vrtací šablona
V první polovině roku 2012 udělala modelářům ve velikosti HO radost firma Rivarossi (resp. Hornby International) , a potažmo i tuzemská firma Ben-model, uvedením českého modelu populárních "dvoupatráků" ČSD řady Bp.

Firma Ben-model jako duchovní tvůrce české verze modelu se maximálně snažila o přizpůsobení původní německé verze vhledu našich vozů. A to i za cenu výroby nové formy čelních partií, kde díky této úspěšné snaze jsou pro české vozy typická dvě čelní okna.

Bohužel, některá technologická omezení výroby nešla ekonomicky vyřešit, a tak jsou vozy dodávány - stejně jako německé - jen se vstupními madly na krajních dveřích. Ostatní madla jsou alespoň dodávána zvlášť v sáčku jako příslušenství pro samostatné doplnění. Jak to ale udělat, když ve skříni vozu nejsou vyvrtány potřebné otvory ?

S naší vrtací šablonou velice jednoduše.


K čemu je taková šablona dobrá ? Nelze vyvrtat díry a osadit madla bez ní ?

Samozřejmě, že lze. Ale bude to velmi obtížné a hrozí riziko poškození nebo zničení modelu. A proč ? Protože všechny díry pro madla musí být umístěny ve stejné a správné výšce. Všechny díry musí mít správnou výškovou rozteč, protože každá malá odchylka v řádu desetin milimetru způsobí zkroucení madel. Jednoduše řečeno : díry příliš blízko sebe madlo stačí a to se pak vyboulí na stranu. Díry daleko od sebe způsobí, že se madlo natáhne, přídržné patky se vychýlí a madlo se opět zkroutí. Navíc je třeba zajistit, aby všechny tyto díry byly vyvrtány ve stejné vzdálenosti od krajů dveří - opět zde hraje roli každá desetina milimetru. Při vrtání nám nesmí ujet vrták na stranu, atd.

Dovedete si představit tu obrovskou spoustu měření a kontrolování při vrtání jedněch dveří ? S neustálou obavou, že se něco nepovedlo ? A co na dvanácti dveřích ? Spousta práce s nejistým výsledkem. A vlastně zbytečné práce, když veškeré rozměřování dokáže zastat jedna vrtací šablona.

Tak tedy :

Vrtací šablona

Vrtací šablona je dodávána v plastovém sáčku s papírovým přebalem, ...

Návod k použití

... na kterém je jednoduchý návod k použití.

A jak se vlastně šablona přesně používá a jaké možnosti nabízí ? To je už trochu rozsáhlejší téma, které jsme zpracovali formou obrazového návodu v rubrice "Tipy a triky" v následujících souvisejících článcích.


Vrtací šablona byla k dispozici ve dvou výrobních sériích. Obě výrobní série jsou již vyprodány. Nyní jsou v nabídce šablony ze třetí výrobní série.

| Autor: eleznin modely | Vydno dne 21. 10. 2012 | 10685 peten | Informan e-mailVytisknout lnek
Hlavn menu
Vyhledvn

Vyhledat text

Extern odkazy
Novinky
29.10.2012: Vrtac ablona HO Bp
Vrtac ablona k dispozici na e-shopu. Vechny souvisejc lnky zkompletovny.

01.10.2012: Nov e-shop sputn
Nyn je ji mon objednvat prostednictvnm novho e-shopu.

02.06.2012: Kolejov vha TT opt k dispozici
Od te je mon opt objednvat Kolejovou vhu v mtku TT.

20.02.2012: Nefunkn e-shop
Vzhledem k zmn na hostingovm serveru dolo k nefunknosti e-shopu. Do doby zprovoznn nov aplikace objednvejte prosm prostednictvm e-mailu.

06.02.2012: Norimberk 2012
Krtk report a fotogalerie z veletrhu v Norimberku.

20.11.2011: Ndran zchodky Litovel
Nov model ve velikosti HO je k dispozici. Pozor, poet kus prvn pedvnon srie je omezen.

Tento web site byl vytvoen prostednictvm phpRS - redaknho systmu napsanho v PHP jazyce. Na tto strnce pouit nzvy programovch produkt, firem apod. mohou bt ochrannmi znmkami nebo registrovanmi ochrannmi znmkami pslunch vlastnk.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server